STREDA 12.01.2022

„STRETÁVKA PO 20-tich ROKOCH“

Ak chceš zažiť stretávku po 20-tich rokoch prihlás sa do online skupinovej aktivity. Predstav si, že si sa stretol so svojimi spolužiakmi zo strednej školy. Máš za sebou nie len vysokú školu, ale možno aj zmenu zamestnania. Preto sa naša pozornosť bude sústrediť na tvoju schopnosť rozprávať sa o budúcom povolaní. Budeš sa v rámci tejto aktivity zamýšľať nad svojimi plánmi a očakávaniami. Predstavíš si ako vykonávaš tebou zvolené povolanie, čo ťa na výkone práce najviac baví, aké silné stránky využívaš v zamestnaní a pod. Možno sa o sebe dozvieš niečo viac…. Prihlásení účastníci sa aktívne zapájajú do diskusie formou rozprávania o svojom povolaní. Zároveň majú možnosť klásť doplňujúce otázky.

Lektor: Mgr. Patrícia Šutová, psychologička, CPPPaP Okružná 3657, Michalovce
Termín: 12.01.2022 o 9:00 hod. prostredníctvom aplikácie ZOOM
Trvanie: 45 min.
Počet účastníkov: 15 žiakov
Cieľová skupina: stredoškoláci
Registrácia (do 11.01.2022 do 12:00 hod.alebo do naplnenia kapacity prihlásených účastníkov): https://forms.gle/7aYGRh9Gumo25vXLA


Élmény alapú webinár – KOMPETENCIÁK HAJÓJA

Tudod mit jelent a “soft skills” vagyis a “puha készségek” fogalma? 

Ha nem tudod a választ, vagy szeretnéd megtudni, mely puha készségekkel rendelkezel, akkor Neked szól ez a webinár. 

A webinár keretein belül megtudod azt is, hogy miért fontosak a puha készségek, és hogyan csiszolhatod, fejlesztheted, tökéletesítheted őket. Ezen felül pedig egy sajátélmény alapú akativitásra invitálunk, mely segítségével értékes információkat szerezhetsz önmagadról – feltérképezheted a saját puha készségeidet, melyeket a mindennapi helyzetekben, vagy akár egy leendő állásinterjún az előnyödre alkalmazhatsz.  

Lektorok:
Mgr. Eva Peniašková, pszichológus, CPPPaP Rozsnyó
Mgr. Bernadett Bodnár, karrier tanácsadó és pszichológus, CPPPaP Rozsnyó
Időpont:  12.01.2022 o 10:00 óra
Időtartam: 60 perc
Résztvevők száma: nem korlátolt
https://forms.gle/rM1SPXDh6SdMzx5A9


SKÚSENOSTI SO ŠTÚDIOM MEDZINÁRODNÉHO PRÁVA V HAAGU

Uvažovali ste niekedy nad štúdiom v zahraničí?

O svojich skúsenostiach so štúdiom a študentským životom v Holandsku Vám porozpráva lektorka Lucia Štieberová, ktorá aktuálne pracuje v Európskej agentúre pre lieky v Amsterdame.

Lektorka: Lucia Štieberová
Termín: 12.01.2022 o 11:15 hod. prostredníctvom aplikácie ZOOM
Trvanie: do 60 min.
Počet účastníkov: neobmedzený
Cieľová skupina: ZŠ a SŠ
Registrácia (do 11.01.2022 do 12:00 hod.):  https://forms.gle/UNyqrCYahr8TmYUc7


BÁLINTOVSKÁ SKUPINA PRE KARIÉROVÝCH PORADCOV NA ŠKOLÁCH

V rámci online bálintovskej skupiny sa budeme venovať reflexii problémov a situácií, ktoré si pripravia účastníci. Každý účastník si pripraví jednu problémovú situáciu, ktorú chce riešiť a ktorú predstaví ostatným. Následne hlasovaním vyberieme jednu situáciu, ktorej sa budeme venovať podrobnejšie podľa zásad realizácie bálintovskej skupiny. 

Prihlásení účastníci počítajú s aktívnym zapojením do procesu formou poskytovania a prijímania spätnej väzby.

Lektor: Mgr. Miroslav Litavský, psychológ a kariérový poradca, CPPPaP Karpatská 8, Košice
Termín: 12.01.2022 o 13:00 hod. prostredníctvom aplikácie ZOOM
Trvanie: 45 min.
Počet účastníkov: 12
Cieľová skupina: kariéroví poradcovia na ZŠ a SŠ
Registrácia (do 11.01.2022 do 12:00 hod. alebo do naplnenia kapacity prihlásených účastníkov): https://forms.gle/1PnMfrCdSwU4jc1d8


Aktivita „HĽADANIE POKLADU“

Každý človek je na svojej ceste životom vyzbrojený svojimi silnými stránkami, tým čo je preňho typické, výnimočné, čo mu pomáha zdolávať prekážky a nepriazeň osudu. 

Všetci sme hrdinovia nesúci posolstvo hľadania pokladu. Svojho vnútorného pokladu, ktorým je naša osobná sila. Počas života na to zabúdame a v zásadných okamihoch, keď sa na svojej ceste strácame, odbočujeme, bojujeme s prekážkami, nám práve náš drahocenný poklad veľmi pomáha.  

Počas tejto aktivity si účastníci ako hrdinovia svojho príbehu vyskúšajú prejsť dobrodružnú cestu do vlastnej vnútornej krajiny, kde budú objavovať samých seba, skryté zákutia svojich možností, zabudnuté poslanie, atď. 

Cieľom aktivity je cez symboliku príbehu sa rozpomenúť na to, kto vlastne sme.

Lektor: Mgr. Andrea Šimková, sociálna pedagogička a kariérová poradkyňa, CPPPaP Karpatská 8, Košice
Termín: 12.01.2022 o 14:00 hod. prostredníctvom aplikácie ZOOM
Trvanie: 45 min.
Počet účastníkov: 15
Cieľová skupina: kariéroví poradcovia na ZŠ a SŠ
Registrácia (do 11.01.2022 do 12:00 hod.alebo do naplnenia kapacity prihlásených účastníkov): https://forms.gle/HCFh4Ar9QTeQy3Go7


PRÍRODNÉ VEDY S PRÍRODOVEDECKOU FAKULTOU – BIOLÓGIA A CHÉMIA

Ponuka rozvojových aktivít od prírodovedeckej fakulty UPJŠ

“Bol si na olympiáde v krajskom kole? A koľký si skončil?” Tieto otázky asi pozná každý aktívny žiak, ktorý sa zapojil do nejakej súťaže. Chceme veriť, že súťaže toho ponúkajú viac. Je to príležitosť pre tých, čo chcú niečo pochopiť, vyskúšať, overiť či spracovať. “Čo si sa na súťaži naučil? Bola si aj v nejakom labáku? Našiel si tam nových priateľov s podobnými záujmami? Mohla si niečo odkonzultovať s profíkom, alebo sa zapojíš do nejakého projektu? Bude sústredenie? Nenašiel si tam konzultanta na Tvoj zámer na SOČku?” Znejú vám tieto otázky lepšie? Potom ste na správnom mieste, pretože u nás na fakulte vidíme súťaže, ako kulisy vášho rozvoja a vstupnú bránu do odborných komunít. O chemickej olympiáde, AMAVETe a ďalších príležitostiach v odboroch biológia a chémia vám porozprávajú RNDr. Rastislav Serbin, PhD. , RNDr. Mária Babinčáková, RNDr. Marián Babinčák, PhD.

Lektori:
RNDr. Rastislav Serbin, PhD.
RNDr. Mária Babinčáková
RNDr. Marián Babinčák, PhD.
Termín: 12.01.2022 o 15:00 hod. prostredníctvom aplikácie ZOOM
Trvanie: 45 min.
Počet účastníkov: neobmedzený
Cieľová skupina: žiaci SŠ
Registrácia (do 11.01.2022 do 12:00 hod.): https://forms.gle/tojqVWgyKQ164GLc9